Argent Credit Union CD-priser: 1,15% APY 24-måneders Jumbo CD, 1,40% APY 48-måneders CD, 1,50% APY 60-måneders CD (VA)

protection against click fraud

Find det nyeste CD -priser, tilbud og kampagner fra Argent Credit Union her.

Nogle af de bedste Argent Credit Union CD-priser inkluderer deres 1,15% APY 24-måneders Jumbo CD, 1,40% APY 48-måneders CD, 1,50% APY 60-måneders CD

Indholdsfortegnelse

 • 1 Om Argent Credit Union 
 • 2 Argent -kreditforenings cd -priser
 • 3 Argent Credit Union CD -funktioner
 • 4 Bundlinie

Om Argent Credit Union 

Argent Credit Union er et full-service, non-profit finansielt andelsselskab, der ejes og drives af vores medlemmer. Hos Argent Credit Union returnerer de indtjening til vores medlemmer i form af lavere lånerenter, højere opsparingssatser og færre eller ingen gebyrer.

Berettigelse: Hovedsæde i Chester, Virginia, Argent Credit Unions medlemsområde (FOM) er bosiddelsesbaseret, med amerikanske statsborgere/bosiddende udlændinge, 18 år eller ældre, der bor, arbejder, tilbeder, går i skole eller frivilligt i Virginia amterne Chesterfield, Hannover, Henrico eller Richmond City tilslutte. Se aktuelle medlemsoplysninger

Argent Credit Union tilbyder en lang række produkter, herunder cd -muligheder til alle dine specifikke økonomiske behov. Fra check- og opsparingskonto til lån og cd'er, du vil helt sikkert finde en, der fungerer for dig.

Dette er ideelt til konti som indskudsbevis, som kræver meget lidt vedligeholdelse. Satserne er et kig værd, men sammenlign dem altid med landets bedste ved hjælp af vores guider: CD -priser | Opsparingspriser.

*Selvom Argent Credit Union har konkurrencedygtige priser ved deres lancering, er deres produktlinje begrænset. Jeg anbefaler at tage et kig på Find bankkampagner her

Argent -kreditforenings cd -priser

Cd'er er et certifikat udstedt af en bank til en person, der deponerer penge i et bestemt tidsrum. Normalt, jo længere af et sigt, jo højere APY -sats gør du.

Med så lidt som $ 1.000 kan du investere i en Argent Credit Union CD -konto for at maksimere din indtjening. Sammenlign deres tilbud nu for at finde de løsninger, der passer bedst til dine besparelsesmål. Hvis du er interesseret i at lave en højere rente end en traditionel opsparingskonto, så sørg for at tjekke nedenfor CD -satser.

 • Minimum indbetaling: $ 500 (normal cd), $ 50.000 (Jumbo CD)
 • Maksimum indbetaling: $500,000
 • Straf for tidlig tilbagetrækning: 90 dages rente på det hævede beløb
CD -priser hos Argent Credit Union

(NCUA forsikret)

Semester APY -sats Minimum indbetaling
24 måneder 1.15% $50,000
48 måneder 1.40% $500
60 måneder 1.50% $500

Argent Credit Union CD -funktioner

 • Lavt minimumskrav til balance
 • Konkurrencedygtige priser på alle CD -vilkår
 • Gratis online og mobilbank
 • Forsikret af NCUA op til det maksimalt tilladte ved lov

Bundlinie

Med et unikt udvalg af cd -længder at vælge imellem, kan du være sikker på at finde en konto, der bedst passer til alle dine bankbehov. Udnyt en lav påkrævet minimumsbalance på kun $ 500.

Dette er en fantastisk mulighed for at investere i en højrente-cd fra Argent Credit Union. Du vil dog måske sammenligne dem med vores bedste cd -priser:

 • 6-måneders CD-priser
 • 9-måneders cd-priser
 • 12-måneders CD-priser
 • 18-måneders cd-priser
 • 24-måneders cd-priser
 • 36-måneders cd-priser
 • 48-måneders CD-priser
 • 60-måneders cd-priser

Du kan endda finde på at tjene mere end en almindelig opsparingskonto. Sørg for at ansøge så hurtigt som muligt for at starte din nye kontooplevelse. Tjek ofte tilbage for at se de seneste CD -satser i Argent Credit Union!

Ansvarsfraskrivelse: Priser / APY -vilkår ovenfor er aktuelle fra den angivne dato. Disse tilbud er fra banker, kreditforeninger og sparsommelige. Bank-, genbrugs- og kreditforeningsindskud er forsikret af FDIC eller NCUA. Kontakt banken for at se de vilkår og betingelser, der kan gælde for dig. Priser kan ændres uden varsel og er muligvis ikke de samme på alle filialer.

Chase tilbyder 10% tilbage

Kampagnekoder for Chase -kuponer $ 100, $ 200, $ 225, $ 300, $ 350, $ 500, $ 725, $ 1000, $ 2000 for august 2021

Huntington Bank bonusser

Huntington Bank -tilbud: $ 200, $ 300, $ 400, $ 750, tjekker bonusser for august 2021

HSBC Bank -tilbud

HSBC Bank -tilbud: $ 200, $ 240, $ 450, $ 500, $ 600, $ 2.000, tjek bonusser for august 2021

Indlæser...
Mere
ParkeBank CD-priser: 1,01% APY 12-måneders CD, 1,34% APY 60-måneders CD (landsdækkende)

ParkeBank CD-priser: 1,01% APY 12-måneders CD, 1,34% APY 60-måneders CD (landsdækkende)Cd Satser

Find det nyeste ParkeBank CD -priser, tilbud og tilbud her.De tilbyder i øjeblikket en 12-måneders CD 1,01% APY og 60 måneders CD 1,34% APY, når du kvalificerer dig.Indholdsfortegnelse1 Om ParkeBan...

Læs mere
Colorado Federal Savings Bank CD-priser: 0,51% APY 12-måneders CD (landsdækkende)

Colorado Federal Savings Bank CD-priser: 0,51% APY 12-måneders CD (landsdækkende)Cd Satser

Find det nyeste Colorado Federal Savings Bank CD -priser, tilbud og kampagner her.De tilbyder i øjeblikket en 12-måneders CD med en 0,51% APY-sats.Indholdsfortegnelse1 Om Colorado Federal Savings B...

Læs mere
Golden Plains Credit Union CD-priser: 0,81% APY 15-måneders CD Special (KS)

Golden Plains Credit Union CD-priser: 0,81% APY 15-måneders CD Special (KS)Cd Satser

Find det nyeste Golden Plains Credit Union CD -priser, tilbud og kampagner her.De tilbyder i øjeblikket en 15-måneders CD med en 0,81% APY-sats.Indholdsfortegnelse1 Om Golden Plains Credit Union2 G...

Læs mere